NASZA KADRA

Wojciech Macioszczyk (ur. 1958, zm. 2019) – założyciel KS Yawara5 dan, trener III klasy
Treningi judo zaczął w roku 1969 w WKS Lotnik Warszawa, wcześniej uprawiał gimnastykę sportową. Judo uczył go Andrzej Kowalski i Tadeusz Epelbaum. Następnie reprezentował Kadrę Rembertów, a od 1979 roku AZS Uniwersytet Warszawski, gdzie w latach 1981-1992 był instruktorem. Z uwagi na problemy zdrowotne musiał zrezygnować z kariery sportowej, jednak był medalistą MP Juniorów, MP Wojska Polskiego, a także Akademickich MP oraz wielu turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych.
Od roku 1981 był szkoleniowcem, jego wychowankowie zdobyli około 50 medali MP, w tym ponad połowa to medale zawodników prowadzonych od grup naborowych. W roku 1992 został współzałożycielem KS Yawara, z którym był związany aż do śmierci jako Prezes i trener. W międzyczasie był Prezesem Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Judo (1992-98) oraz Przewodniczącym Rady Trenerów Polskiego Związku Judo (1994-96), a także ściśle współpracował z trenerem Kadry Narodowej Kobiet w okresie największych jej sukcesów.
Jest także autorem książki „Technika KODOKAN Judo Plus” .
Pomimo, iż był geologiem i po skończeniu studiów cały czas pracował w wyuczonym zawodzie w Polskiej Akademii Nauk, judo stało się dla niego wspaniałym hobby na całe życie, które dzielił z rodziną.
Joanna Macioszczyk-Bednarzak (ur. 1985)2 dan, trener III klasy, sędzia IJF Continental
Treningi judo rozpoczęła w wieku 7 lat w KS Yawara, na początku w sali przy ulicy Gwiaździstej, a później na Bemowie. W karierze juniorsko-seniorskiej zajmowała punktowane miejsca na Pucharach Polski oraz Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieży, należała też do Kadry Młodzieżowej Kobiet. Od 2002 roku jest aktywnym sędzią w szkoleniu centralnym, a w 2018 roku uzyskała licencję sędziego międzynarodowego kontynentalnego. Uprawnienia instruktorskie posiada od 2005 roku. Ukończyła Ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim i Business Administration na Uniwersytecie w Antwerpii, a zawodowo jest związana z procesami bankowymi.
Krystyna Macioszczyk
Elżbieta Krystyna Macioszczyk3 dan, sędzia IJF International
Sędzia judo IJF International (Paryż, 2000 r.)
Sędziowała:
Mistrzostwa Świata Seniorów w Judo (Osaka, 2003 r.)
Mistrzostwa Świata Juniorów w Judo (4 razy: 2000, 2002, 2004, 2006)
Mistrzostwa Europy Seniorów w Judo (12 razy: 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2007, 2008, 2009)
Wiele mistrzostw Europy juniorów, kadetów, drużynowe itp.
Dyrektor Sędziów Polskiego Związku Judo (2 kadencje: Od 2005 do 2008; od 2017 do teraz.
Z zawodu jest informatykiem.
Grzegorz Eitel3 dan
Olimpijczyk z Aten , brązowy medalista Mistrzostw Świata, wielokrotny medalista zawodów z cyklu Pucharu Świata, wielokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Logo Yawara
Adam Adamczyk (ur. 1950)8 dan, MŚ 0-0-1, ME 1-2-3
Trening rozpoczął w roku 1965 w WKS Gwardia Warszawa, a w zawodach startował do roku 1982. Po czterech latach treningu zdał na egzamin na 1 Dan, jako zawodnik uzyskał stopień 5 Dan. Jego trenerem był śp. Jerzy Banaszak. W roku 1970 został powołany do grupy trenującej z Panem Hiromi Tomita, było to powołanie do reprezentacji Polski, w której był nieprzerwalnie do końca kariery zawodniczej. Obecnie swoją sportową wiedzę przekazuje młodym adeptom judo w KS Yawara.
Logo Yawara
Sebastian Dałek3 dan, trener II klasy
Były zawodnik kadry narodowej juniorów, sześciokrotny medalista Mistrzostw Polski, trener II klasy.
Logo Yawara
Filip Bazela1 dan, trener III klasy
Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych, zwycięzca International Judo Baltic Cup, Mistrz Polski i medalista Mistrzostw Świata w Grapplingu. Stopień mistrzowski 1 DAN.
Logo Yawara
Joanna Ropińska1 dan, trener III klasy
Jej przygoda z judo trwa od 8 roku życia, kiedy pierwszy raz przyszła na trening judo
i została aż do teraz. Jest wychowanką Klubu Sportowego Yawara. Od momentu dołączenia do grupy zawodniczej Trenera Macioszczyka jej podejście do treningu jak
i sportu zmieniło się. W swojej karierze sportowej zdobyła medale z Pucharów Polski, co skutkowało powołaniami do kadry narodowej. Jednak najważniejsze było dla niej rozwijanie swojej pasji pod okiem naszych wybitnych klubowych Trenerów Antoniego Zajkowskiego, Adama Adamczyka i Wojciecha Macioszczyka. Swoją przygodę trenerską rozpoczęła od prowadzenia grupy osób niewidomych i niedowidzących w ośrodku rehabilitacyjnym w Laskach. W 2022 roku zdała na 1 DAN oraz tego samego roku ukończyła kurs Trenera Klasy Trzeciej honorowany przez Polski Związek Judo. Obecnie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Podczas pracy z zawodnikami skupia się na najważniejszych dla niej elementach:
FUNDAMENTY – Nauka bezpiecznego upadania, która jest podstawą, zapewniającą zminimalizowanie ryzyka urazów i kontuzji, ale jest to też ważną umiejętnością w życiu codziennym dziecka.
ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE – Dbanie o wszechstronny rozwój podopiecznych, oraz unikanie nauki ćwiczeń niedostosowanych do wieku.
BRAK NUDY- Kreatywne podejście do treningów i atrakcyjne, różnorodne metody treningowe.
WSPÓŁPRACA – Dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, a także rodzicami.
WIEDZA – nauka wartości, które są ważne w japońskiej kulturze, ściśle związanej z judo.
MENTOR – dbanie o motywację do nauki oraz aktywności fizycznej i chęć rozwoju podopiecznych, a także bycie wzorem do naśladowania dla zawodników.